Nabízíme pronájem stylové, pěkně vybavené chalupy v obci Spolí, 

která se nalézá 5km od Českého Krumlova (UNESCO) v jižních Čechách.

Poloha

Loc: 48°46'16.00"N, 14°19'23.80"E

 

Pronájem

Celoročně, chalupa 4+1 s 6 lůžky.

 

Cena

2000,-Kč za celý objekt na noc

7 a více dní 1500,- Kč za celý objekt na noc (bez ohledu na počet lidí)

od 1.7 do 31.8. pronajímáme minimálně na 5 nocí.

 

Vybavení

Obytná kuchyň se stylovým vybavením (sporák na tuhá paliva, el.vařič, lednička, rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba, nádobí, utěrky), 

2 ložnice – jedna velká obytná ložnice se čtyřmi lůžky a jedna malá s dvoulůžkem ( ložní prádlo ), 

krbová místnost, hala s kachlovými kamny, 

koupelna se sprchou a WC ( ručníky ), 

topení na tuhá paliva. 

Oplocený sad a zatravněný dvůr, ohniště s posezením. 

Parkování u objektu.   

 

Rekreace

Výlety do okolí: Český Krumlov (UNESCO), klášter Zlatá Koruna, 

České Budějovice, Hluboká nad Vltavou (zámek), Ohrada (zámek a ZOO) Rožmberk, Vyšší Brod. 

Rozhledna Kleť.

Otáčivé hlediště Český Krumlov

Návštěva CHKO Novohradské hory - Žofínský prales, Terčino údolí, 

rozhledna na Kraví hoře, tvrz Žumberk, Nové Hrady, v okolí prameny s léčivou vodou, prameniště Pohorského potoka.

Vodní nádrž Lipno 27km.

Pro malé lyžaře lyžařský areál Kozí Pláň 15km

Půjčovna kol, lodí a tenisové kurty 5km, squash, bowling 5km, golfové hřiště 8km. Turistika a cykloturistika v jižních Čechách.

 

Stravování

Restaurace 5 km, obchod 3 km.

 

U chalupy chováme koně, psy, kočky, ovce, kozy, 

husy, krůty, slepice.

Domácí mazlíčci nesmí na pohovky, postele a koberce.
Krmení našich domácích i hospodářských zvířat je zakázáno. Zvířata smí krmit jen majitel.

 

Domácí zvíře - ANO

Historie OBCE

STARÉ SPOLÍ JE SVÝM ZALOŽENÍM JEDNA Z NEJSTARŠÍCH OBCÍ NA ČESKOKRUMLOVSKU A PRVNĚ SE PŘIPOMÍNÁ V ROCE 1259. TEHDY ZDE EXISTOVAL DVŮR. KDYSI BYLO SOUČÁSTÍ PANSTVÍ ČESKÉHO KRUMLOVA A PRODĚLÁVALO S NÍM SPOLEČNÉ ZMĚNY OCHRANNÉ VRCHNOSTI, TO JE ROŽMBERKŮ, EGGENBERGŮ A SCHWARZENBERGŮ. Z NEPARNÉHO OSÍDLENÍ SE VYVINULA DROBNÁ OSADA, KTERÁ MĚLA V POLOVINĚ 18. STOLETÍ 11 HOSPODÁŘŮ, V ROCE 1848 MĚLO SPOLÍ 17 DOMŮ A 122 OBYVATEL, V ROCE 1903 19 DOMŮ A 190 OBYVATEL, V ROCE 1930 17 DOMŮ A 154 OBYVATEL A K ROKU 1996 23 DOMŮ, PŘIČEMŽ JENOM DVA SLOUŽILY K TRVALÉMU BYDLENÍ A OSTATNÍ K REKREACI. NYNÍ JE ZDE EVIDOVÁNO 15 DOMŮ K TRVALÉMU BYDLENÍ A 11 REKREAČNÍCH CHALUP. 

V ROCE 1379 PATŘILA JIŽ VES SPOLÍ ČESKOKRUMLOVSKÉMU PANSTVÍ ROŽMBERKŮ, TEHDY MĚLA 10 LÁNŮ. V ROCE 1418 BYLO SPOLÍ SPOLU S DALŠÍMI VESNICEMI PŘÍDOLÍM, LOVĚŠICEMI, MALČICEMI, OSEKEM, ZÁHOŘANKAMI A DALŠÍMI OSVOBOZENO OD ÚMRTI. OD TÉTO DOBY MOHL KAŽDÝ PODDANÝ NAKLÁDAT SE SVÝM MAJETKEM PODLE VLASTNÍHO UVÁŽENÍ, MOHL HO SVOBODNĚ ODKAZOVAT.

SPRÁVNĚ NÁLEŽELO SPOLÍ RYCHTÁŘSTVÍ PŘÍDOLSKÉMU. PODLE URBÁŘE Z ROKU 1600 MĚLO MĚSTEČKO PŘÍDOLÍ 28 HOSPODÁŘŮ S POTAHY, 12 CHALUPNÍKŮ A VÝMĚRU 15 LÁNŮ. BYL ZDE KOSTEL A FARA, KTEROU SPRAVOVALI VYŠEBRODŠTÍ CISTERCIÁCI. BYLA ZDE TAKÉ KRČMA. VES SPOLÍ MĚLA 11 HOSPODÁŘŮ A VÝMĚRU 10 LÁNŮ.

DNES JIŽ VLASTNÍ VESNICE STARÉ SPOLÍ, KTERÁ MĚLA VE ZNAKU KOSU S HRÁBĚMI, NEMÁ ZEMĚDĚLSKOU FUNKCI. V POVÁLEČNÉM OBDOBÍ BYLY NĚKTERÉ USEDLOSTI DEMOLOVÁNY A STÁVAJÍCÍ NEBYLY DOSTATEČNĚ UDRŽOVÁNY. OD ROKU 1970 JE VESNICE POSTUPNĚ OPRAVOVÁNA K REKREAČNÍM ÚČELŮM K ČEMUŽ JE PŘEDURČENA SVOJÍ BLÍZKOSTÍ HISTORICKÉHO MĚSTA ČESKÉHO KRUMLOVA. LIPENSKOU REKREAČNÍ OBLASTÍ A VLASTNÍM BOHATSTVÍM JIŽNÍCH ČECH. . VESNICE SE NACHÁZÍ V OBLASTI KLIDU S BOHATOU PŘÍRODOU. STÁLE ČASTĚJI JE VYHLEDÁVÁNA TURISTY A MILOVNÍKY PŘÍRODY. POZORUHODNÁ ARCHITEKTURA JEDNOTLIVÝCH OBJEKTŮ I CELÉ VESNICE, SE ZEMĚDĚLSKÝMI POLNOSTMI SPOLU S PŘÍRODOU A NEDALEKÝM ČESKÝM KRUMLOVEM, ZANECHÁVÁ V NÁVŠTĚVNÍCÍCH POCIT USPOKOJENÍ.